Witamy na stronach Internatu Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.


Współpracujemy ze szkołami:

   

 

18.10.2022

W ramach działalności sekcji bibliotecznej zorganizowano we współpracy z WGWiM Biblioteki Publicznej w Rzeszowie Konkurs skierowany do młodzieży szkolnej mieszkającej w Internacie ZSE w Rzeszowie pt,,Ballady i romanse’’ Adama Mickiewicza: 200 rocznica wydania; krzyżówki i rebusy.’’ 

Spotkanie odbyło się dn.18.10.22 w siedzibie Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. 

Konkurs miał charakter edukacyjny i rozrywkowy i miał na celu upamiętnienie Roku Romantyzmu Polskiego ustanowionego przez Sejm RP, jako początku epoki Romantyzmu w Polsce, które wyznaczyło początek w 1922 roku dzieło Adama Mickiewicza ,, Ballady i Romanse.’’ Wychowankowie Internatu przybliżyli sobie biografię i twórczość Adama Mickiewicza oraz jego dzieła. Młodzież rozwiązywała krzyżówkę i rebus. 

W konkursie wzięło udział 11 wychowanków Internatu. 

W ramach podziękowania za udział w konkursie wychowankowie otrzymali nagrody w postaci słodyczy. 

Młodzież miło spędziła czas i przybliżyła sobie wiedzę o postaci i dziełach A. Mickiewicza, które na wstępie przedstawił kierownik Biblioteki p. W. Ratyński. 

Opiekunami byli: K.Chudzik, M. Rusin.


18.10.2022

W dniu 18.10.2022. wychowanki V grupy Internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie wraz z wychowawczynią panią Kamilą Latusek miały możliwość skorzystania z atrakcji jakie oferuje Park Trampolin FlyPark mieszczący się również w Rzeszowie. 

Dziewczęta, które na co dzień są aktywne sportowo doskonale odnalazły się w tym miejscu, w pełni wykorzystały czas pobytu i wyszły z FlyParku bardzo zadowolone. 

Polecamy tą formę spędzania czasu wolnego, która jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, zwłaszcza dla młodzieży.

Organizator: Kamila Latusek


10.10.2022

Turniej w Warcaby

W dniu 10.10.2022 Samorząd grupy III zorganizował turniej w Warcaby. 

Liczba chętnych przekroczyła nasze oczekiwania, dlatego wyłoniliśmy kilkunastu uczestników prezentujących wysoki poziom. 

Uczestnicy rozgrywali turniej systemem pucharowym. 

Spośród 16 uczestników po blisko 2 godzinach wyłonieni zostali dwaj finaliści: Robert Futyma i Błażej Borkowski. 

W meczu finałowym po blisko 20 minutach wyrównanej gry, lepszy okazał się Błażej - dla którego był to pierwszy wygrany turniej w internacie. 

Zwycięzca jak również drugi finalista wygrali bilety do kina Helios. 

Organizator: Piotr Woźny, Witold Byjoś


30.09.2022

Wychowankowie naszego Internatu wzięli aktywny udział w grze miejskie „Łukasiewicz - gra miejska” 

Gra miejska miała na celu przybliżenie biografii Ignacego Łukasiewicza, a w szczególności jego działalności na terenie Rzeszowa i Podkarpacia. 

Głównym celem gry było zaangażowanie młodych ludzi w wartościowe działania edukacyjno- rozrywkowe. Bieg w zespołach poszerzył wiedzę o patronie roku Ignacym Łukasiewiczu. 

W ramach zespołowej gry miejskiej młodzież miała do pokonania kilkanaście punktów rozgrywki, w których czekały na nich różnorodne zadania. 

Punkty gry zlokalizowano w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie, I Liceum Ogólnokształcącym, Ratuszu, Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, Teatrze Maska, Muzeum Dobranocek, Biurze Wystaw Artystycznych, Estradzie Rzeszowskiej (Rzeszowskie Piwnice) oraz w innych miejscach związanych z biografią I. Łukasiewicza. 

Nasz team z Internatu zajął zaszczytne 7 miejsce spośród kilkudziesięciu zespołów. Gratulujemy! 

Opiekunem wyjścia była wychowawczyni Marta Rusin.


29.09.2022r. 

Wychowanki grupy V i VI zorganizowały ogólnointernackie zajęcia integracyjne – KALAMBURY. Opiekun: mgr Joanna Drupka


28.09.2022

SPACER PO RZESZOWIE 

W dniu 28.09.2022r. wychowankowie klas pierwszych, grupy I poszli na wieczorny spacer po najciekawszych miejscach Rzeszowa. 

Rzeszów jest aktualnie jednym z najprężniej rozwijających się miast polskich. 
Znajdziemy w nim mnóstwo zabytków i obiektów wartych zobaczenia. 

Wyjście rozpoczęto z Internatu Zespołu Szkół Elektronicznych a trasa biegła: Park Miejski im. Solidarności, Kościół Garnizonowy, Deptak 3-go Maja – Muzeum Okręgowe, Kościół Pijarów, Pomnik Tadeusza Nalepy, Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Rzeszowska Trasa Podziemna, Ratusz, Studnia na Rynku Miejskim, Filharmonia, Pomnik Niezłomnym Żołnierzom Armii Krajowej, Fontanna Multimedialna, Aleja pod Kasztanami, Zamek i Letni Pałac Lubomirskich. 

Jak spacer to integracja i atmosfera w grupie, a przede wszystkim poprawa kondycji i dobry sen po zmęczeniu. 

Organizator: Cecylia Brud 


28.09.2022

„NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE” 

Od początku roku szkolnego 2022/23 w naszym internacie wznowiono kolejną edycję zbiórki wszelkiego rodzaju plastikowych nakrętek dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Nasze motto: „Działamy dalej , wspólnie możemy więcej”. 

Dziękujemy za zaangażowanie. 

Organizator: Cecylia Brud


26.09.2022

Dnia 26 września 2022 r. w Wypożyczalni Głównej przy ul. Dąbrowskiego 33A odbył się konkurs dedykowany młodzieży szkolnej mieszkającej w Internacie ZSE. 

Konkurs pt. „Wielki test wiedzy o poecie Mironie Białoszewskim ‘’ był uhonorowaniem obchodów Roku Mirona Białoszewskiego w 100.rocznicę urodzin poety. 

Konkurs, w którym wzięło udział 10 wychowanków miał charakter edukacyjno-rozrywkowy, przybliżył młodzieży postać wybitnego pisarza oraz był świetną okazją do integracji i miło spędzonego czasu w bibliotece. 

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i owoce a zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci książek i filmów. 

Organizatorem konkursu była Wypożyczalnia Główna WiMBP w Rzeszowie oraz Internat Zespołu Szkół Elektronicznych. 

Opiekunem wyjścia była Pani Marta Rusin.


26.09.2022r. 

Nowoprzyjęci wychowankowie grup I, IV, V i VI uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych połączonych z projekcją filmów edukacyjnych zrealizowanych na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin w ramach Projektu „Bezpieczna Szkoła w Strefie Schengen”. 

Tematyka spotkania: 

- „Atak terrorystyczny na szkołę” 

- „Cyberprzemoc” 

- „Pożar i gaz w szkole” 

Organizator: mgr Krzysztof Holdenmajer oraz mgr Joanna Drupka, mgr Cecylia Brud


22.09.2022

W dniu 22.09.2022 sekcja k-o zorganizowała wyjście do zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki przy ul. Dąbrowskiego na spotkanie z kierownikiem: starszym kustoszem, panem mgr Włodzimierzem Ratyńskim, naszym wieloletnim przewodnikiem po świecie książek oraz wspaniałym znawcą literatury. 

Młodzież zapoznała się z Regulaminem korzystania z zasobów i usług placówki, obsługą książkomatu, wrzutnią, założyła karty czytelniczą. 

W czasie spotkania jak zwykle przygotowany był dla naszych wychowanek słodki poczęstunek. Wszyscy spędzili czas w miłej i bardzo przyjaznej atmosferze. 

Organizator: Alicja Grzebyk, Ewa Kornak


12.09.2022

Informujemy, że bloczki żywnościowe na drugą część miesiąca wrzesień, wychowankowie internatu mogą odbierać w sekretariacie internatu (pokój nr 11 - parter). 

Sekretariat jest czynny w godz: 7:15.

Warunkiem otrzymania bloczków jest zaksięgowana opłata za zakwaterowanie i wyżywienie.


08.09.2022

SPACER PO RZESZOWIE 

W dniu 08.09.2022 w ramach działalności sekcji kulturalno-oświatowej zorganizowano spacer po Rzeszowie dla wychowanek klas I. 

Dziewczęta mogły zapoznać się z najważniejszymi zabytkami miasta, pamiątkowymi oryginalnymi kamienicami i ulicami z czasów Ligęzy i Lubomirskich. 

Trasa spaceru: Ogród Miejski im. Solidarności – Zamek Lubomirskich – zabytkowe Kamienice – Fontanna Multimedialna – ul. 3 Maja, Plac Farny, ul. Kościuszki, Rynek Miasta, Bulwary. 

W czasie spaceru wychowanka Alicja Maklewicz wykonała pamiątkowe fotografie. 

Opiekunowie sekcji: Alicja Grzebyk i Ewa Kornak


05.09.2022r. 

W ramach prowadzonej w naszym internacie akcji "GROSZ DO GROSZA" wznowiono zbiórki grosików na PODKARPACKIE HOSPICJUM DLA DZIECI. 

Naszą akcję, której hasłem jest: „MAŁA POMOC = WIELKA RADOŚĆ 😊” rozpoczęliśmy w 2018r. 

Od tamtego czasu, regularnie wpłacamy zebrane grosiki. Dzięki naszej młodzieży udało nam się zasilić konto Hospicjum łączną kwotą 2471,14 pln. 

Opiekunowie: mgr Cecylia Brud oraz mgr Joanna Drupka


30.08.2022

Kwaterowanie młodzieży

31.08.2022 (środa) zapraszamy na kwaterowanie od godziny 17:00

Na parterze (hall) można będzie uzyskac informacje do którego pokoju i  grupy został przydzielony wychowanek.

Prosimy o zabranie:

- poduszka/poduszki, kołdra

- prześcieradło, poszewki, koc do przykrycia łóżka

- obuwie zmienne (klapki pod prysznic), przybory toaletowe

- sztućce, woreczki śniadaniowe/pojemnik na prowiant ze stołówki

- worki na śmieci

Prosimy rodziców o posiadanie numeru konta - będzie potrzebny do wypełnienia oświadczenia o numerze konta.